пʼятниця, 30 листопада 2012 р.

“Єретики” Г. К. Честертон



ЄретикиГ. К. Честертон

       Сьогодні завершив читати книгу Г. К. Честертона “Єретики” яку беззаперечно можу назвати однією з найцікавіших та захоплюючих книг які мені доводилось читати.
Ця книга є своєрідною відповіддю на соціальні, філософські, політичні та релігійні виклики початку 20 століття.

       Розпочавши з аналізу того як слова ‘єресь’ та ‘єретик’ втратили своє початкове значення, автор перелічує ряд ‘єретичних їдей’ свого часу. З притаманним йому почутям гумору (за яке його часто критикували) та гострим розумом Честертон спростовує, а деколи і просто розбиває вщент, філософські та богословські помилки своїх сучасників, називаючи пойменно їх авторів, чи радше тих хто успадкував ці вчення від філософів попередніх століть та продовжував їх поширувати в Англії початку 20 століття.

       Звичайно неможливо на 120 сторінках перелічити та спростувати всі єресі але також неможливо було б на цих сторінках зачепити та розвинути більше тем ніж це зробив Честертон. Книга охоплює такі різноманітні теми як: суб'єктивізм  свобода слова, національність та раса, поганство та християнство, людська природа, ритуалізм, патріотизм, розваги, преса, література, почуття гумору....

       ‘Єретики не є легкою книгою, деякі частини я перечитував декілька разів, але автор захоплює читача з першої сторінки. Почавши читати цю роботу я зауважив що мені не знайомі більшість імен які там згадуються. Як я пізніше дізнався, це є один з аспектів книги який критикують сучасні її читачі, ідеї описані там майже всім зрозумілі (хоч напевно не всі з ними погодяться) а ось про більшість сучасників Честертона, чиї єресі він критикує у своїй роботі, вже давно забули. Як на мене то це швидше перевага аніж недолік. Більшість цих ідей (якщо не всі) описаних понад століття тому ми все ще можемо почути в нашому суспільстві, і ті хто їх сповідують в наш час часто видають їх за власну думку не підозрюючи що все це вже було давно сказано і спростовано. Ця книга є інтелектуальною ареною між людиною яка любить і шукає правду та тими хто пробує підлаштувати розуміння правди під себе. Для читача 21 століття вона може також служити своєрідним попередженням про те що суспільство забуває імена єретиків і пам'ятає тих хто шукає правду. Правда завжди є одна та незмінна тому книга Честертона є настільки ж актуальною в наш час як вона була століття тому.

       Після написання цієї роботи автор отримав шквал критики, в першу чергу від тих кого він обізвав єретиками. Один з його опонентів кинув йому виклик, кажучи що якщо він такий розумний та всезнаючий нехай опише те в що він вірить а не просто критикує думки інших. Відповідаючи на цей закид, через декілька років, виходить одна з найвідоміших книг Честертона “ОртодоксіяЯкщо в Єретиках він описував проблему то в Ортодоксії пише про її вирішення.

       Мій Кіндл показує що читаючи цю книгу я виділив майже сотню цікавих думок та цитат, тому думаю що я ще не раз буду повертатись до цієї книги. Ортодоксія вже є у моєму спиcку must-read, але хочу зробити невелику перерву між цими роботами і зараз вибираю між книгами “Apologia pro Vita Sua” Джона Генрі Нюмана та “Секулярний вік” Чарльза Тейлора. Коли прочитаю поділюсь своїми думками.

вівторок, 6 листопада 2012 р.

Підбірка фото з Риму


Підбірка фото з Риму



Кажуть що Всі дороги ведуть до Риму побувавши у Вічному Місті я продовжую повертатись туди знову і знову. Ось декілька фото найгарніших місць Риму, в моїх подальших записах спробую розповісти про них детальніше.

Базиліка Св. Петра

 Базиліка Св. Павла

 Колізей

 Фортеця Св. Ангела


 Фонтан ді Треві

Площа Навона 

 Площа Венеція

 Вітторіано

 Арка Константина

Римський Форум 

 Вуста істини.

 Народна Площа

Народна Площа

Церкви близнюки 
Santa Maria dei Miracoli
  Santa Maria di Montesanto
Пантеон

Українська церква Св. Софії

Пам'ятник Т. Шевченку біля церкви Св. Софії

Вілла Памфілі

Вигляд на Рим з пагорбу Gianicolo