пʼятниця, 1 лютого 2013 р.

Цікаві факти про Рим


Цікаві факти про Рим


Напис SPQR який можна побачити на багатьох римських статуях та будівлях є абревіатурою фрази “senatus populusque romanus” що означає “Сенат і люди Риму”



Рим був першим в світі містом мільйонером, першим містом Європи яке перевищило Римський рекорд за кількістю населення був Лондон ХІХ століття.



До IV століття Римляни побудували близько 53 000 миль доріг по всій імперії. Кожна римська миля, довжиною приблизно 1479м. позначалась каменем.



Слово палац походить від назви Палатинського пагорба, одного з семи пагорбів на яких був збудований Рим, на ньому знаходився палац імператора.



Слово варвар Римляни запозичили у греків. Слова у мовах чужинців для греків звучали як нероздільні звуки “вар-вар” Римляни так називали всіх хто жив за межами Римської Імперії. Самі варвари звісно так себе не називали.



Якби в часи античного Риму ви підійшли до когось і запитали де знаходиться Колізей, римляни не знали б про що ви говорите. Справжньою назвою Колізею є Амфітеатр Флавія, названий так на честь імператорів Веспасіана та Тита з роду Флафіїв які його побудували. Колізеєм його почали називати значно пізніше. Поруч стояла гігантська статуя (коллосус) Нерона від якої і походить ця назва.



Пантеон – античний Храм Всіх Богів, збудований у ІІ столітті н. е. є найкраще збереженою будівлею античного Риму.



Більшість творів римських авторів дійшли до нас завдяки середньовічним монахам які їх переписували, оригінальних документів античного Риму майже не збереглось.



На місці де зараз знаходиться Базиліка Св. Петра у І ст. н. е. був Цирк імператора Калігули в якому, під час переслідувань Нерона, прийняв мученичу смерть апостол Петро. Св. Петро був похований на цвинтарі що був поруч Цирку Калігули, саме тому імператор Константин побудував там першу Базиліку Св. Петра.



Однією з найцікавіших постатей античного риму був Луцій Квінкцій Цинціннат (519-438 р. до. н.е.) визначний політичний та віськовий діяч Римської республіки. Двічі сенат проголошував його диктатором (посада яка давала необмежену владу на 6 місяців). Двічі він добровільно складав з себе повноваження диктатора і повертався на свою ферму, як тільки завдання сенату було виконане. Першого разу це була війна проти еквів, другого разу придушення змови Спурія Мелія. На його честь названі міста Цінцінато в Італії та Цінцінаті в штаті Огайо, США.



Автором відомого вислову “Коли ти в Римі роби як римляни” є Св. Амвросій, єпископ Мілану, IV ст. Коли Св. Августин прибув до Мілану він помітив що люди там не постили в суботу як це робили римляни. Запитавши Св. Амвросія якої традиції дотримуватись Августин отримав відповідь: “В Римі я пощу в суботу в Мілані ні” Ця відповідь з часом і стала крилатою фразою “Коли ти в Римі роби як римляни